Gouldian finch forum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Tomáš Morávek, 06.02.2013 18:41

!!!žiadosť o pomoc!!!

 Zdravím Vás všetkých.
neviem či sem tento príspevok patrí, ale už si neviem rady. 
Chovám farebné kanáriky, čo sa mi zdá dosť podobné chovu amadiny gouldovej.
Nedávno mi ochoreli všetky vtáky. Po rozbore trusu u veterinára bola zistená kokcidióza a dosť silá. Vtáky som pochytal. chovné priestory vydezinfikoval. od veterinára som dostal Bayox na liecbu kokcidiózy.Po liečbe som odniesol znova trus na rozbor. Výsledky na koprologiu su negatívne. Lenže už na pohlad sa mi váky nevidia ako zdravé, majú zvesené krídielka, nietorí majú vodnatý trus, niektorí tmavo zelený, niektorí ho majú v klasickej konzistencii biely s čiernym a nájde sa aj žltohnedý kašovitej konzistencie. od veterinára som dostal další liek (antibiotika) Sulfacox s tým, že ho mám aplikovať 10 dní v kuse.Podávam ho už 6 deň , ale nejake vačšie zmeny nepozorujem. 
Preto píšem sem s veľkou prosbou  o pomoc, ak máte s niečim podobným skúsenosť, bol by som veľmi rád za každú informáciu. Ďakujem.Tomáš


To insert a new contribution to be logged.

Marek Buranský, 06.02.2013 18:58

Zdravím vás.
 

Neviem, ako na toto zareagovať. Do práce veterinára ťažko zasahovať, najmä ak boli robené kultivácie. Predpokladám preto, že navrhnutá liečba bola cielená.
 

Nadmerné zaťažovanie vtákov liečivami  im však tiež nepridáva na vitalite a kondícii.  Dajte preto po liečbe znova urobiť rozbor trusu aj s určením citlivosti na  ATB.
 

Hocaká navrhovaná liečba na tomto fóre by bola len radou babky korenárky, najmä ak človek nevidí na vlastné oči priebeh ochorenia.
 

Prečítajte si diskuiu pod priloženým linkom, najme ten posledný príspevok a prekonzultovať túto možnosť s veterinárom

 http://www.gouldianfinches.eu/sk/forum/veterina/infekcie-spôsobene-prvokmi-814/
 

Dajte vedieť, ako liečba pokračuje.
 

S pozdravom.
 

Marek Buranský



To insert a new contribution to be logged.

Tomáš Morávek, 06.02.2013 19:20

 po prečítaní článku mám siný pocit, že sa jedná o tú infekciu spôsobenú prvokmi. skúsim to prejednať s veterinárom a uvidím čo povie na to on. 
ďakujem za tip p. Buranský. 
s pozdravom T. Morávek 


To insert a new contribution to be logged.

Texts and photographs are covered by copyright of author
this website www.gouldianfinchces.eu