Gouldian finch forum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Peter G., 09.11.2012 08:51

S76- podavanie nedoperenym vtacikom

ma niekto skusenosti s podavanim S76 nepreperenym pripadne preperujucim vtacikom?
Pripravok sa moze podavat exotom vo vsetkych stadioch dospelosti len by ma zaujimalo ci ma niekto s tymto skusenosti ci sa nemozu vyskytnut nejake problemy?


To insert a new contribution to be logged.

Marek Buranský, 09.11.2012 22:00

 Zdravím vás.

 

Skúsenosti s S76 mám po niekoľko rokov, avšak aj keď sa píše v návode a ja som to tiež uviedol vo svojom článku, že je S76 možné podávať vo všetkých štádiách vývoja vtákov, predsa by som sa len trochu poopravil.
 

Poopravenie spočíva na vlastnej empirickej skúsenosti a to v zmysle, že S76 podávam po osamostatnení sa vtákov a po ich preperení. Stačí ju aplikovať 3-4 x do roka. Nepodávam ju intenzívne rozpereným vtákom. Mám dojem, aj keď to nemôžem s určitosťou dokázať, že podávanie celého 3 x 2 dňového cyklu u takto rozperených vtákov spôsobuje u niektorých jedincov zastavenie preperovania. Toto však platí len pri vtákoch počas prvého preperovania, teda u mláďat. U dospelých vtákov som sa s týmto nestretol a ak je to potrebné, podávam S76 aj dospelým vtákom, ktoré preperujú.

 

S pozdravom.

 

Marek Buranský



To insert a new contribution to be logged.

Texts and photographs are covered by copyright of author
this website www.gouldianfinchces.eu