Gouldian finch forum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

vladimír pech, 02.01.2014 09:32

Vhodné období pro odchov


Je nejvhodnější období pro odchov v zimě?Já začínám chovnou sezonu začátkem listopadu,tak začínám již pátou sezonu.Vždy se mi to osvědčilo a 80 procent párů nasedlo a do dvou týdnů pevně sedělo.U zbylých párů jsem prohodil samce či samičku a bylo vše v pohodě.Odchovy byly poměrně početné v průměru 3 mládata na hnízdo.Poslední hnízdění,když už se blížilo jaro,ale tak početné odchovy nemělo.A ted se dostávám k tomu období hnízdění,je nejvhodnější toto zimní hnízdění nebo hnízdit po celý rok,když jsou ptáci v toku,jak to dělají někteří chovatelé,kteří nechají ptáky po hnízdění 2 měs
íce odpočinout a pokud se nerozpeří,tak je dávají opět hnízdit.
 Druhý způsob se mi zdá určitě výhodnější,nebot se mi zvyšuje počet hnízdění,ale nevím zda li si ptáci za dva měsíce stačí odpočinout.Letos budu muset k tomuto způsobu přistoupit neb se mi zatím moc nedaří,ptáci nestaví hnízda nebo staví jenom samička z toho co jsem jim dal jako základ do budky a samec ji nenosí,když už staví ,tak se zase neobjevují vajíčka atd.... 
   


To insert a new contribution to be logged.

Milos Haska, 02.01.2014 13:28

Dobry den,
ja osobne zacinam chovnou sezonu v zari, ale jiz mesic pred jejim zacatkem ptaky pripravuju.  Hnizdeni probiha ve trech cyklech a potom nasleduje priblizne pulrocni prestavka do dalsiho zari. V prumeru mam ctyri mladata na hnizdo a i treti hnizda jsou stejne pocetna jako prvni.
Letosni sezona je tak trochu zvlastni. Jeden problem strida druhy. Proto jsem se rozhodl ji ukoncit hned po prvnich hnizdech, udelat radikalni kroky a snad stihnem alespon jedno hnizdeni jeste v teto sezone.
Technologie chovu je na techto strankach velmi dobre popsana. Otazkou je jake ptaky si privezete a jak budou reagovat. Ja jsem nemohl odchovat od ptaku co jsem si dovezl od Marka. Tak dlouho jsme to probirali az jsem dosel k zaveru ze skratka jeho odchovanci jsou tak pevne nauceni na jeho zpusob chovu ze jinak neodchovam. Proto jsem u jednoho paru pouzil presny postup chovu jaky poziva Mareka hle, tri mladata z posledniho hnizda.
Osobne se domnivam ze neni treba snazit se objevovat ameriku. poridte si ptaky z kvalitniho chovu, pouzijte podobnou technologii a uspechy by se mely dostavit. Problemove jedince nahradte pripadne preparujte.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


To insert a new contribution to be logged.

Marek Buranský, 02.01.2014 14:59

 aby som tu vela nevypisoval, tak sem len skopirujem odkaz, kde  je popis vyberu partnerov a chovna sezona:
 
http://www.gouldianfinches.eu/sk/chov-v-zajati/technologia-chovu/vyber-partnerov-a-chovna-sezona/ 


To insert a new contribution to be logged.

vladimír pech, 03.01.2014 15:44

 Zdravím vás,
ptáky mám od chovatele z dobrého chovu,doplněné dovozem z Itálie a Německa.Systém chovu používám pořád stejný,vždy se snažím dávat do páru jednoho,který již hnízdil a má již určité návyky.Možná,že mám letos více mladých ptáků než li jiné roky.To taky může být příčina,mladí ptáci jsou všichni min.10 měsíců staří.Dnes se má líhnout první hnízdo,ale vidím samičku přes den venku,tak nevím...
 Určitě nejdůležitější je harmonizace páru,zkusil jsem proto 3 páry pustit do voliery /nepříbuzných/ a sleduju je,jak se k sobě mají,až si budu jistý,kteří jdou k sobě,zkusím je dát hnízdit,abych se přesvědčil jak u Guld funguje přirozený výběr...
Děkuju za odpověd a přeje štěstí v chovu.

Vladimír Pech
ironmaiden66@seznam.cz 


To insert a new contribution to be logged.

Texts and photographs are covered by copyright of author
this website www.gouldianfinchces.eu