Gouldian finch forum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Miroslav Chomjak, 04.08.2012 16:02

krmny program podla Dr. Marshall

 Dobry den!

mal by som otazku ohladom prejdenia krmneho programu podla svetovo uznavaneho Dr. Marshalla, kedy je rok rozdelelny do 4 programov a nasledne podla nich volena skala nizsie uvedenych pripravkov 

pre tych, ktori sa s tym nemali moznost stetnut  sa jedna o tieto produkty: TURBOBOOSTER, QUIK -GEL, MEGAMIX, LOFORD, DUFO PLUS, KD, F-VITE, E-POWDER , S76

aplikuje to niekto vo svojom chove a dosahuje pozitivne vysledky

prajem pekny den 
S pozdravom M.Chomjak


0

To insert a new contribution to be logged.

, 21.08.2012 20:49

Zdravím.
 

Ono v podstate kŕmny program DR.Marshalla je postavený na podávaní potravy, ktorá je vhodná pre rôzne obdobia vývoja vtákov. Dá sa rozdeliť najmä na chovnú a mimochovnú sezónu so zdôraznením na obdobie preperovania a to najmä na prvé preperovanie mláďat. Tu zdôrazňuje najmä podávanie vysoko výživnej čerstvej vaječnej zmesky, dodržiavanie bezstresového prostredia a optimálne zoohygienické podmienky.


Táto technológia je rozumne postavená na dostatku energie pre to ktoré obdobie.


Jej výnimočnosť spočíva najmä v tom, že DR. Marshall, používa, či odporúča podávanie vlastných vitamínových, minerálnych, či iných prípravkov, vrátane antiparazitík a podobne. Nie všetky tieto prípravky sú pre každého dostupné, keďže na našom trhu ich nikto neponúka. Ich veľká časť, asi okrem obľúbenej S76 sa dá nahradiť našimi prípravkami. Kto má však možnosť objednať si výrobky DR. Marshalla, tak mu to môžem len odporučiť.


Asi na záver by som to zhrnul len do jednej vety. Technológia chovu má byť založená na podávaní kvalitnej potravy, vody, s ohľadom na všeobecnú zoohygienu a najmä prispôsobiť kŕmny program životnému cyklu vtákov, v ktorom sa práve nachádzajú.
 

S pozdravom.
 

Marek Buranský



To insert a new contribution to be logged.

Miroslav Chomjak, 22.08.2012 20:20

 Zdravim Vas,

co sa tyka toho programu, mozno, ze na aj dost experimentujem a hladam co bude pre moje vtaky najlepsie

dostal som sa na stranky prave DR.Marshalla kde som si presiel pomerne dost clankov  ako od samotneho autora tak od ludi, ktori dany program praktikuju vo svojich chovoch a su s nim maximalne spokojni

co sa tyka dostupnosti mozno sa ani nejedna o dostupnost ako taku ale viacerych chovatelov by mozno viac odradilo celkove financovanie daneho programu, je treba si priznat, ze to nie je prave najlacnejsia zalezitost a v navaznosti na to som aj vstupil s touto temou, ci sa tu niekto nenajde prave z nasich radov, kto to uziva a ma vysledky

je urcite na kazdom co si zvoli a hlavne s cim je spokojny

ja sa osobne este hladam ako som napisal vyssie a skusam

som dost nakloneny k tomtuto programu a skusim ho v plnom meritku vyskusat s tym ci sa dostavia dane vysledky a zaroven snad podam mojim vtakov to najlepsie na trhu

prajem Vam vsetkym pekny chovatelsky vecer

S pozdravom M.Chomjak 


To insert a new contribution to be logged.

Texts and photographs are covered by copyright of author
this website www.gouldianfinchces.eu