Gouldian finch forum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Miroslav Chomjak, 17.03.2013 21:19

Odchov modrej mutacie

 Zdravim priatelov,

prispievam radostnou temou a tym je odchov teda prirastok novych vtakov :)
mam predovsetkym modre vtaky, povod vsetko Marek Buransky

celkovy povet parov 5, co je uplne super, pretoze cim viac vtakov tym viac moznosti a tym vacsia sanca na uspesny odchov, skusenost na nezaplatanie

mal som pripady kedy vtaky nereagovali jeden na druheho, alebo na druhu stranu co je aj priklad tohto prispevku paru, ktory ma dostal uplne

den po spojeni vtakov (mlady prvohniezdaci par) som spozoroval prve parenie na bidielku, je skoda, ze som to nezdokumentoval kedze, to prebiehalo pomerne casto a, dovolim si tvrdit, aj s uspechom, v ten den uz vtaky nocovali jeden vedla druheho. na 7 den samicka zacala znasat, celkova znaska 6 vajicok, po presvieteni - 5 oplodnenych , 14 dni a vyliahli sa 4 vtacata, jeden zarodok  nakoniec odumrel 

momentalne maju 2 dni, su krmene a ja sa tesim z ich existencie

tento par je v mojom chove, po zimnej navsteve prvokov a celkoveho zkomplikovania chovnej sezony, druhy, ktory sa dufam nadejne pripise k chovnemu paru

ostatne vtaky su momentalne v stadiu preperovania a cakam az ho dokoncia a budem ich moct opatovne spojit do paru a cakat ako sa to bude vyvijat

prvy je zdokumentovany na tomto fore v starsom prispevku a bol to povodny pripad ako opisany mlady par vyssie 

na tomto priklade je krasne vydier aka je naozaj dolezita uplna harmonia vtakov pre uspesny odchov predovsetkym mutacnych vtakov. 
 
pripajam video 1 dnovych vtakov

S pozdravom a vytrvalostou Miroslav 
 


To insert a new contribution to be logged.

Marek Buranský, 17.03.2013 21:28

Zdravim Ta Miro.

Gratulujem k usmesnemu odchovu a drzim palce :)

Marek 


To insert a new contribution to be logged.

Milos Haska, 18.03.2013 08:38

Dobry den,
i ja se pripojuji ke gratulaci. nejen dobre harmonizujici par, ale hlavne rozmnozovaci pud utuzovany po nekolik generaci. Odchov od proverenych rodicu a zbytecne nevyuzivani nahradnich rodicu. Pokud maji ptaci navic moznost volby partnera, je to skvele.
Ja mam od marka ctyri ptaky. Bezproblemu se ve skupine vytvorili dva pary. jejich pud je opravdu silny.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


To insert a new contribution to be logged.

Miroslav Chomjak, 18.03.2013 19:52

 Zdravim Vas!

dakujem :)

u oboch parov som nedal moznost vybrat si svojvolne partnerov a o to viac som nadseny ako to prebieha :)


pekny chovatelsky vecer MIro 


To insert a new contribution to be logged.

Texts and photographs are covered by copyright of author
this website www.gouldianfinchces.eu