Gouldian finch forum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Miroslav Chomjak, 24.11.2012 19:00

Prvoodchov

 Pozdravujem!

chovna sezona AG je v plnom prude a ja som konecne jej priamy ucastnik 
modra mutacia / vid prilozena fotogafia/ mi urobila neskutocnu radost  a uz 5 den sa venuje odchovu mladat, celkovy pocet v budke sa sklada zo styroch  pisklat, jedno vajicko ostalo neoplodnene

zatial to vyzera, ze vsetko predbieha v poriadku, rodicia sa o mlade vzorne straraju  kazdym dnom sa zintenzivnuje ich pipanie v budke a dospeli sa nezastavia  

tesi ma, ze rodicia nie su plachi a kontrola hniezda je zatial bez problemov  

prajem vela uspechov vsetkym priaznivcom tohoto neobycajneho druhu, vela radosti z odchovu, co najmenej sklamani a negativinych prekvapeni 

S pozdravom Miroslav 

PrvoodchovPrvoodchovPrvoodchovPrvoodchovPrvoodchov

To insert a new contribution to be logged.

Marek Buranský, 25.11.2012 16:28

 Ahoj Miro

Gratulujem k odchovu. Držím palce, aby sa podaril úspešne až do odstavenia mláďat. :)

Marek 


To insert a new contribution to be logged.

Miroslav Chomjak, 25.11.2012 20:30

 Zdravim ta!,

dakujem za pozitivne slova, koniec koncov jedna sa o tvoje vtaky a tym som veril :)
tesim sa az sa budu pridavat aj dalsie pary

pridavam aktualne fotografie

S pozdravom Miroslav 


To insert a new contribution to be logged.

Radek Šebánek, 03.12.2012 17:28

Ahoj,
také gratuluji.
A připojím se k tomuto tématu prvoodchovu. Dnes mi dva mladí opustili hnízdo.
Můj první odchov zatím vychází na 100% 5vajíček-5mladých. A to jsem ani letos mladé ještě nechtěl, ale sameček začal stavět hnízdo ze spadaného jehličí a stále dorážel na samičku, tak jsem jim raději dal budku a za týden již měli vajíčka.
Velkou měrou se podílel na odchovu i tento server (Marek Buranský) kde jsem našel většinu informací o chovu.
Chtěl bych se jen zeptat co si myslíte o tom, co dávat do bednových klecí?
Jde mi o to, že když cca jednou za měsíc až dva čistím klec, tak nechám ptáky přelítnout do větší přenosky a po čištění jim měním interiér tzn.: jdu se psem do lesa a přinesu si pár větví a ty tam tůzně rozvěsím, někdy jim dám jehličí na zem a oni v něm šouní. Jindy jim dávám na zem písek. Myslím si že jim to nevadí spíš mi příjde, že rádi zkoumají nové věci.


To insert a new contribution to be logged.

Miroslav Chomjak, 03.12.2012 18:48

 Ahoj!

dakujem za komentar ,

mas dobry par, hned na prvy krat 100% oplodnenost aj odchov fakt super!, ide o mlady par? obe pohlavia alebo je zlozeny 1 vtak starsi a 1 mlady?

kolko chovas celkovo AG? 

co sa tyka bednovych klietok, je to kazdeho osobna vec, ja nedavam do klietok nic co by mi prekazalo pri dezinfekcii, klietky cistim kazdy tyzden, raz do mesiaca vysavam a 2x /vzdy pred a po chovnej sezone/ za rok kompletne dezinfikujem cele zariadenie a menim bidielka

kazdy ma to svoje odskusane a to co sa osvedci u jedneho u toho druheho moze znamenat uplny opak, pravdu povediac nie som zastancom preplacanych klietok roznymi konarmi, dekorativnymi predmetmi atd. ale nikoho sa tym nechcem dotknut je to moj pohlad na vec 

u vacsieho mnozstva vtakov, to zaberie aj dost casu a taktiez hrozi, ze si clovek zavlecie tymto materialom neprijemneho spolocnika,ci onemocnenie do chovu

prajem vela uspechov v dalsom hniezdeni a rodosti z AG 

S pozdravom Miro 


To insert a new contribution to be logged.

Radek Šebánek, 08.12.2012 08:58

Ahoj, jde o mladý pár.

Mám akutní dotaz: kdy mám sundat budku? Mladí vyletěli poprvé v úterý, ale na noc stále lítají do budky. Já bych ji nejraději sundal, protože nechci další snůšku (teda chtěl bych, ale neměl bych je pak kam dát...) Takže sundat hned a mladí si zvyknou, nebo počkat na první noc kdy budou spát venku?

Děkuji moc za rychlou odpověď.
Radek


To insert a new contribution to be logged.

Marek Buranský, 08.12.2012 09:48

Zdravím.

Gratulujem k odchovu.

Čo sa týka búdky, tak ja odoberám búdku cca 3-5 dní po prvom vyletení mláďat. A to aj vtedy, ak sa na noc do búdky vracajú. Po 3-5 dňoch od prvého vyletenia sú už dostatočne silné na to, aby zvládli spanie na bidlách. Zabráni sa tak novej neželanej znáške. Je však dôležité si všímať, či mláďatá neopustili búdku predčasne a či dokážu na bidlách dobre sedieť. 

Búdku dám chovnému páru až po odstavení mláďat.

S pozdravom

Marek Buranský 


To insert a new contribution to be logged.

Radek Šebánek, 08.12.2012 10:10

Děkuji za odpověď.
První opustil hnízdo po 22 dnech od vylíhnutí, takže si myslím, že předčasně nevylétli.
Zdají se být v dobré formě ( při přeletech na bidýlka nepadají ale pevně se chytí, tedy pokud nezačnou zmatkovat a nesplaší se :) )
Dnes tedy budku sundám. Sameček je stále při "chuti" a stále se dvoří.

Děkuji
 


To insert a new contribution to be logged.

Radek Šebánek, 15.12.2012 12:27

Ahoj,
tak jsem si právě všiml, že samička snesla dvě vajíčka na zem.
Teď opravdu nevím co s tím? Nemohli byste mi někdo pomoci?
Mladí jsou venku týden. Živí se sami, ale stále jsou dokrmováni.
Mám ta vajíčka posbírat a dát do budky?

Děkuji


To insert a new contribution to be logged.

Radek Šebánek, 15.12.2012 12:59

Myslím si že bych separoval samotnou samici s budkou a samce na dokrmení mladých.


To insert a new contribution to be logged.

Marek Buranský, 15.12.2012 13:43

 Zdravim.

Ja by som nechal všetko tak, ako je. Samička málokedy znesie celú znášku, pokiaľ nemá búdku. Búdku by som zavesil až po odstavení mláďat. Hotové mláďatá sú vždy istejšie ako pravdepodobne neoplodnené vajíčka.

Ale rozhodnutie je na vás. Ak zavesíte búdku samička pravdepodobne znesie už len 1-2 vajíčka a tak či tak znáška nebude kompletná..A ak ešte do nej budú chodiť aj mláďatá, tak ani inkubácia nebude veľmi úspešná, i keď vylúčiť sa to nedá.

Dajte vedieť, ako pokračujete .

s pozdravom.

Marek Buranský 

 


To insert a new contribution to be logged.

Radek Šebánek, 21.01.2013 15:05

Ahojte,
tak jsem nakonec vajíčka odebral a samička už žádné nesnesla.
Jinak mladí samečci se začínají učit zpívat.
Teď už jen počkat jestli zdárně přepeří.


To insert a new contribution to be logged.

Marek Buranský, 21.01.2013 20:05

 

Zdravím.

 

Gratulujem k odchovom a držím palce v ďalšom chove.

 

Marek Buranský



To insert a new contribution to be logged.

Miroslav Chomjak, 19.03.2013 15:08

 Ahoj,

cas pokrocil a z dotycnych holatok su dnes temperamentni samci, ktorym nic neujde
prilozene fotografie dokumentuju ich vyvoj, mladata s uz preperenou modrou cervenohlavou fialovoprsou matkou

prajem pekny den

S pozdravom Miroslav 


To insert a new contribution to be logged.

Radek Šebánek, 19.03.2013 18:17

Ahoj , gratuluji k odchovu.

Mě plně přepeřila první samička ( teda asi až na deset peříček na hlavě), jestli počítám správně tak 107dní od vylíhnutí.
a ostatní počítám do 14 dnů. Mám 2/2 zelené fialovoprsé černohlavé a jednu samičku zelenou běloprsou s černou hlavou.
Foto dodám později...


To insert a new contribution to be logged.

Radek Šebánek, 20.04.2013 19:16

Zdravím,

tak jsem nebyl pár dní doma a po návratu jsem zjistil, že samice začla pelíchat a samec taky trochu (ale jen na hrudi) . Mladým se daří, řekl bych dobře a jsou přepeření. Stravu mají všichni stejnou.
Dnes jsem je pozoroval a ostatní ji nenapadají. Můžete mi poradit co s tím?

 
 Děkuji moc.


To insert a new contribution to be logged.

Milos Haska, 25.04.2013 22:26

Dobry vecer,
jestli na fotografii dobre vidim, tak dlouhe kridelni letky jsou vypadene a proto predpokladam, ze ptak preperuje. Myslim ze tam je videt i jedno dorustajici pero. Pokud je tomu tak, urpavte stravu podle informaci z tohoto webu.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


To insert a new contribution to be logged.

Radek Šebánek, 26.04.2013 17:01

Díky za odpověď. Stejnou informaci jsem dostal od známého.
Jaksi nevím, že ptáci přepeřují každý rok. Tedy jestli to tak má být...



To insert a new contribution to be logged.

Texts and photographs are covered by copyright of author
this website www.gouldianfinchces.eu