Diskusné fórum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Miroslav Chomjak, 07.01.2014 21:09

Aloe vera, podavanie nectaru amadinam

 Zdravim chovatelov!

dostal som sa k clanku, kde pan Szarvas popisuje svoj a zaujalo ma podavanie Aloe vera pocas celeho roku.

chcel by som na tuto temu rozviest diskusiu, o pouzivani tohto pripravku, ci sa najdu aj dalsi chovatelia, ktori to s upechom pouzivaju ....

rad by som sa dozvedel viac, zaklad davkovania je uvadzany v clanku ale napr. ci ho pouziva aj pocas podavania vitaminov, preventivnych medikamentov a trebarz aj zakladnej S76  spolu s danou latkou?

aloe je podavane komplexne cely rok ?hniezdna sezona, preperovanie, ...  je pravda, ze  s danym druhom sa neda predavkovat aspon to takto uvadza predavajuci a teda nehrozi ziadna hrozba .

dakujem za reakcie a prajem pekny vecer

s pozdravom Miro  


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

, 08.01.2014 23:02

Dobry vecer,

chcem podrobnejsie reagovat na foru o podavani Aloe vera nectaru. Tak ako som to opisal vo svojom clanku v Exote, Aloe vera podavam 0,5 dcl do 1 litra vody. Takto obohatenu vodu podavam do napajaciek v mnozstve, ktoru vtaky spotrebuju za 12 hodin. Vecer napajacky umyjem a pripravim ich na dalsie ranne podavanie vitaminovej vody. Aloe vera podavam 2 tyzdne kazdy den. Potom davam 1 tyzden do napajaciek cistu vodu. Na dalsi tyzden dam do vody bud Promotor, alebo nejaky iny vitaminovy pripravok. 
Ak potrebujem podat liecivo, ci uz nejake antibiotikum alebo trebars , S-76, vtedy Aloe vera nepodavam. Ak liecbu ukoncim, znovu zacnem podavat Aloe vera a to zase 2 tyzdne po sebe, potom zase dam 1 tyzden len cistu vodu.  
Podavanie Aloe vera sa mi osvedcilo, nakolko ho pouzivam uz vyse roka. Vtakom sa po jeho uzivani upravi trus, maju sytejsie farby a zda sa mi, ze aj ich chovanie sa zmenilo - su kludnejsie.
Takze toto su moje doterajsie skusenosti s podavanim Aloe vera. Ak ho niekto podava svojim vtacikom, dufam, ze sa podeli o svoje skusenosti.  
                                                                                                               Jan Szarvas     



Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Miroslav Chomjak, 09.01.2014 17:19

 Zdravim Vas,

dakujem Vam za reakciu a podrobny rozpis :)

je fajn, ze to zuzitkujem, kedze som to doposial pouzival len u papagaja a vela mi ostavalo, bolo to viac menej kontraproduktivne.

zacnem to pouzivat aj u drobote a verim, ze vtakom tym opat viac ulahcim pobyt v klietkach

pekny vecer

Miroslav Chomjak 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

vladimír pech, 11.01.2014 23:58

 Prosím vás,jak se přesně jmenuje ten produkt s Aloe vera a kde se dá koupit,případně jeho cena.
Děkuji za odpověd zdravím vás

Vladimír Pech 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Miroslav Chomjak, 12.01.2014 12:54

 Dobry den,

ja odoberam tento produkt na nasledujucej stranke:
http://www.aloe-vera.cz/maca-zkusenosti-aloe.html

ide konkretne o Forever Aloe Berry  NECTAR, ucinky a dalsie clanky najdete prave na tam

Miro 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Jan Szarvas, 12.01.2014 14:29

Dobry den,  
moje prve ALOE VERA BERRY NECTAR som si objednaval na tej istej stranke ako pan Chomjak - www.aloevera.cz. Postupom casu som si nasiel dodavatelov zo svojho okolia. Bol som prekvapeny,  kolko ludi ponuka vyrobky z Aloe vera. Samozrejme,  ked si najdete nejakeho predajcu z okolia, vyjde Vas to lacnejsie.        
                                                                               

                                                                                   Jan Szarvas


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

vladimír pech, 14.01.2014 16:44

 Dobrý den,
děkuji za odpovědi,hned to začnu shánět,abych to vyzkoušel.
Víte,mně vždycky vyvede z míry,když navštívím nějakého chovatele,a když vidím v jakých
špinavých podmínkách odchovává a přitom mu padají Guldy z hínzd jedna za druhou,žádné S76,Aloe vera atp.Samozřejmě jsem si u nich nic nekoupil,ale když mi to nejde tak,jako letos,tak si na něj vždy vzpomenu.....

zdravím vás
 V.Pech 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

pavol pagac, 17.01.2015 23:02

Dobry den,

Potreboval by som pripravok s76, dost surne. Neviete mi prosim poradit ci ho niekto nema od koho by som mohol odkupit. Som z Modry ale nie je problem pricestovat 50km. Dakujem vopred. 
P. Pagac  

 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Texty a fotografie nie je možné šíriť bez súhlasu autora
stránok www.gouldianfinchces.eu