Diskusné fórum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Eva Hluchá, 15.02.2014 16:48

nádor na hlavě?

Dobrý den,
u Amadiny G. "modré"narozené v r.2011 se objevil na hlavě útvar, který je tvrdý,povrch lemují žilky.Zjistila jsem to až včera.Dříve jsem si toho nevšimla, mám jich ve voliéře více.Prosím o radu co s tím?  

Děkuji Eva Hluchá,Teplice

nádor na hlavě?nádor na hlavě?nádor na hlavě?nádor na hlavě?

Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Marek Buranský, 16.02.2014 16:32

 zdravim vas.

podarilo sa v nedalekom chove najst podobny problem. veterinar uz urobil rtg snimku, krvne natery a teraz bude nasledovat serologicke vysetrenie. o vysledku vas budeme informovat.

s pozdravom

marek buransky 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

vladimír pech, 25.02.2014 20:43

 Dobrý den,
měl jsem identický problém u jedné samičky,ale přesně pod okem,takže oko bylo středem otoku.Veterinář podal ATB /pokusím se dohledat název/ a po dvou týdnech otok zmizel.Místo otoku se kompletně zapeřilo,ale ptáček je stále nemocí poznamenanej a k chovu se absolutně nehodí..

Zdravím vás

Vladimír Pech 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Eva Hluchá, 11.03.2014 21:08

Dobrý den, čekala jsem na výsledky testu pane Buranský jak jste psal a rozhodovala jsem se zdali mám Guldu usmrtit.Nádor se jí ještě trochu zvětšil ale ona byla vitální a k zobu přilétala jako první.K mému údivu minulý týden jsem zjistila, že se ji nádor vstřebal...nechápu, protože na omak byl tvrdý.Jsem moc ráda, doufám, že ještě nějaký rok bude živa. Eva Hluchá

 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

vladimír pech, 20.03.2014 21:36

 Dobrý den,
Nemyslím si,že by to byl nádor,ten by se zřejmě těžko vstřebal.Jistě šlo o nějaký zánět,
bohužel dle mojich zkušeností často se opakující,pokud není přeléčen ATB.
Bohužel jsem stříkačku s ATB vyhodil a k veterinářce jsem se nedostal.
 Zdravím vás Vladimír Pech 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Texty a fotografie nie je možné šíriť bez súhlasu autora
stránok www.gouldianfinchces.eu