Diskusné fórum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Miroslav Chomjak, 29.11.2012 18:56

chovna sezona a vitaminy

 Ahoj!

mal by som par otazok ohladom vitaminov

ako som sa docital na tychto strankach podavanie Vigosine sa aplikuje prvych 12 dni po vyliahnuti vo forme 2-3 kvpapiek do standardnej napajacky, pouzivas tento sposob vo svojom chove nepretrzite alebo nastali nejake zmeny v dlzke, mnozstva podavania...

kombinujes ho aj v tomto pripade s Complejo B ? pomer stejny ako uvadzas v jednotlivych kapitolach ?  

co sa tyka NV Powder primiesavas ho do vajecnej zmesi krmiacim rodicom, alebo uz len  odstavenym vtakom ?  

dakujem za informacie

S pozdravom Miro  


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Marek Buranský, 29.11.2012 20:07

 Ahoj Miro.

Čo sa týka prípravku Vigosine a prípravku Complejo B, osvedčilo sa mi ich podávanie v množstve cca 1 ml Vigosine + 1 ml Comlpeja B na 1 liter pitnej vody po dobu cca 12 az 14 dní od vyliahnutia mláďat. Teda sú podávané od ich prvého,  niekedy tretieho dňa po vyliahnutí kŕmiacim rodičom.

NV powder, nemám vždy k dispozícii a prakticky ho teraz už nepoužívam.  Je to dobrí prípravok, ale u vitamínov by som skôr volil systém, že niekedy je menej viac. inak NV Powder som dával skôr odstaveným vtákom, alebo ešte lepšie povedané vtákom, ktorí začali po prvý krát preperovať.

Nech sa darí v chove.

Marek


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Miroslav Chomjak, 29.11.2012 20:28

 Ahoj,

dakujem za promptnu odpoved,

Miro  

 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Texty a fotografie nie je možné šíriť bez súhlasu autora
stránok www.gouldianfinchces.eu