Diskusné fórum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Ingrid Walterová, 21.07.2014 19:55

další

 V dalším hnízdě se mi vylíhlo 9 mladých. Všechna jsou zatím živá, velká, silná, mají plná volátka, rodiče se starají. Rodiči jsou - moje odchovaná samice a modrý samec z chovu p. Buranského. Jde o několikáté, takhle velké hnízdo.A vždy dospěli ve zdravé, silné ptáky.Z Co jsem pro to udělala? V první řadě dala všechny ptáky do velké společné voliéry. Nikdy mi nenesli, když byli třeba po dvou párech v chovných klecích. V této voliéře jich mám dvanáct, mám je v ložnici :-), naproti nim bydlí dvě ary a v protilehlém rohu žako. V dalším rohu je televize 160cm. Ptáci žijí takto s námi. Jsou v naprosté pohodě, nevylekaní, jsou na vše zvyklí. Teplota nepřesahuje 25 stupňů. Ve voliéře mají po čtyřech budkách a právě teď v každé sedí samice. Dvěma párům  se mladí ještě nelíhli, v jedné je 9ks a v druhé jsou tři. Potrava je také jednoduchá. Klasická od Versele Laga, nasekaná brokolice, občas namixované ovoce, krmivo s červy, vaječná míchanice, proso v klasech. Ale nej zásluhu na tom mají samci od p. Buranského :-) :-)

další další další

Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Marek Buranský, 21.07.2014 21:09

 Zdravím vás.

 

Ďakujem za pekný príspevok, teda pekný hlavne v tom zmysle, ako sa vám darí: -) Je to skutočne obdivuhodné, že za takých podmienok – chovné klietky priamo v izbe, kde bývate- vtáky tak svedomito odchovávajú a v takom počte mláďat.

 

Ďakujem vám za pochvalu mojich samčekov, ale tu musím priznať, že je zaslúžená len čiastočne. Chovný pár musí byť harmonický a v pohode musí byť najmä samička, aby zvládla takú znášku. Úspech bude najmä vo vašom spôsobe výberu partnerov :- ). Ale zase na druhej strane som aj rád za  mojich samčekov, keďže vajíčka sú oplodnené a pári sa svedomito starajú o svoje mláďatá.

Držím palce v chove a občas pridajte fotku, ako sa mláďatám darí vo vývoji.

 

S pozdravom

 

Marek Buranský



Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Texty a fotografie nie je možné šíriť bez súhlasu autora
stránok www.gouldianfinchces.eu