Diskusné fórum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Nektarios Gelias, 13.09.2012 15:12

Gouldian and Carbon

hello

I fix  my pairs for breeding 1 week ago and i add carbon at all cages , i notice that the birds eat alot of carbon they empty the 20gr  canister ( per pair) in 1 week , when i change the water  i notice its black on the floor probably because they wash their pick there while drinking.

Is that normal to eat so much carbon or maybe they needed it and now that they found it the eat it alot?  also i start to see the 1st eggs today 

Note that all the summer i didnt add carbon on their diet.
Any ideas ?

Thanks
Nektarios


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Marek Buranský, 16.09.2012 21:17

Hi Nektarios
 

Feeding with wood chorcoal should be by Gouldian Finches a rule, because with it they can degrade from body all the harmful substances, which edit them their metabolism.
 

Wooden chorcoal is a good base of mineral substances, too, which helps by creating of egg shell and as by the quality of egg.
 

Birds consume chorcoal disrection. I will be not afraid of it and of course I will be continued in their feeding all year long.
 

I wish a lot of successes in your breeding
 

Marek
 
 


 

ahoj  Nektarios.
 

Podávanie drevného uhlia (chorcoal) by malo byť u amadín Gouldovej pravidlom. Drevným uhlím odbúravajú z tela škodlivé látky čo im upravuje metabolizmus.
 

Drevné uhlie je tiež zdrojom minerálnych látok, ktoré prospievajú tvorbe vaječnej škrupiny, ako aj k celkovej kvalite vajíčka.
 

Vtáky uhlie konzumujú podľa vlastného uváženia . Ja by som sa toho nebál a určite by som pokračoval v jeho podávaní počas celého roka.
 

Želám veľa úspechov v chove.
 

marek



Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

, 15.10.2012 14:50

Dobry den,
prosim Vas, kde je mozne kupit to drevene uhlie pre vtakov? Prebehol som vcera cely Prerov a jedine co som zohnal bolo toto: http://krmivo-pre-vtaky.heureka.sk/vitakraft-prirodne-drevene-uhlie-andulka-10-g/specifikace/ Cena 14 - 29 KC za 10 gramov. Omg :-) Kupil som si 6 balickov, ale ked som si precital tento prispevok ako to vtakom chutilo, napadlo ma vymamit od Vas informaciu kde to kupujete, ak by to mojim vtakom zachutilo, tak asi pri kupe tychto malych balickov zbankrotujem. Popripade, nie su ucinky huminovych kyselin totozne s ucinkami uhlia (sorpcia toxinov, tazkych kovov a inach skodlivych latok) a netreba davat oba pripravky?
Dakujem. S pozdravom Andrej.


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Marek Buranský, 15.10.2012 17:40

Zdravím

Používam granulované drevné uhlie vyrobené špeciálne na použitie u vtákov. Jeho konzistencia nespôsobuje zaprášenie chovného zariadenia či vyfúknutie z misky pri prelete vtákov. Miešam ho spolu s rozdrveným ílovým blokom. Podávam ho počas celého roka. Nepodávam ho v prípade aplikácie ATB.

http://www.gouldianfinches.eu/sk/chov-v-zajati/krmivo-a doplnky-krmiva/vitaminy-a-doplnky-potravy/

 

Dá sa zakúpiť aj u nás na burzách, no jeho kvalita nie je veľmi dobrá, teda aspoň to čo som videl ja. Kupujem ho z USA –charcoal- http://www.ladygouldianfinch.com/shopping.php

Marek Buranský



Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Texty a fotografie nie je možné šíriť bez súhlasu autora
stránok www.gouldianfinchces.eu