Diskusné fórum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

vladimír pech, 08.12.2014 16:12

Guldičky nejdou..

  Zdravím,
začal jsem sezonu a počítám pouze jeden neůspěch za druhým,samci vyhazují vejce z budek,páry které sedí,mají neoplozená vajíčka a dvě samičky měly zadržené vejce,naštěstí v teple vajíčko snesly a neuhynuly.
   Je fakt,že nám většinu nových párů,ale příprava na hnízdění probíhá stejně už 8 roků.
Páry mám sestavené z roku 2013 a lonské,ale ty,kterým je minimálně 12 měsíců.
Mám neoplozená vejce vyhodit a dát páru ještě jednu možnost nebo páry roztrhnout a přepárovat?Vyhazování vajíček nechápu,moc se mi to dříve nestávalo,ptáci mají grit,skořápky i s. kost.
 Zadržení vajíček,v teplotě 24 st.,je mi taky podivné....
Děkuji za odpo. zdravím vás
Vladimír Pech 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 09.12.2014 22:47



Zdravím vás,mám ten istý problém.Začal som sezonu neúspešne.Mám dva páry a oba mali už
2 znášky po 6vájíčok a všetky boli neoplodnené .Zobral som im búdky a neviem či ich im
 ešte vrátim.
Peter Zifčiak


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

vladimír pech, 12.12.2014 20:22

 Zdravím vás,
já mám 6 párů a 3 páry měly neoplozená vejce nebo je vyhazovaly,jeden pár sedí pevně,tak nevím a u dvou párů,došlo k zadržení vajíčka a pak už nesnesly žádné.
 Nechám druhou snůšku a pak je asi přepáruju.Současně jsem nasadil první pár modrých,tak jsem na to zvědavý.Chce to trpělivost a dávat jim to co mají mít v době hnízdění a ona se ta smůla protrhne...
Zdravím Vladimír Pech 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Milos Haska, 04.01.2015 00:56

Dobry vecer,
vezmu to problem po problemu. Zacneme zadrzenym vejcem. Vyloucil jste nizky vek samicky, davate jenstarsi 12 mesicu. Podavate grit a sepiovou kost. Maji ptaci pristup i k lasturam nebo skorapkam? Soucasne je potreba zminit ze ke spravnemu hospodareni s vapnikem je zapotrebi i vitamin D. Pri jeho absenci muze dochazet k problemum. A jelikoz si ho ptaci za sklem nedokazi vyrobit sami, musime jim ho dodavat.
Neoplozene snusky. To jeotazka. Jsou samci dobre pripraveni na senonu? nejsou pretucneli? Kdyz rozfouknete peri na krku a v okoli kloaky je videt tuk? V neposledni rade se muze jednat o neharmonizujici pary.
Vyhazovani mladych z budek. Mno, s Markem jsem na toto tema hovoril a rikal ze to muze byt typem budky. Kdo vi, kazdopadne je velmi pravdepodobne ze to budou neharmonizujici pary. Samotne prebuzeni pohlavniho pudu sice nepodcenovat, ale neprikladal bych mu prilis velkou vahu.

Sam se potakam s podobnymi problemy. Vyjma zadrzeneho vejce. Odchov mam pouze u jednoho paru zluta/modry. Ostatni pary skratka neharmonizuji. Pak mam odchov v pokusne kleci kam jsem pustil sest ptaku. Dva pary vyvedli mladata, treti mel neoplozena vejce. Z toho usuzuji ze soulad partneru je velmi dulezity. Po odstaveni mladat pary premistim do kleci a necham je jeste zahnizdit. Uvidime co se bude dit. Soucasne do pokusne kelce premistim sest neuspesnych ptaku z kleci. Jsem velmi zvedavy jak to dopadne.
S pozdravem Smidla
miloshaska@seznam.cz
http://smidla.eu


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 07.01.2015 18:56


Zdravím všetkých chovateľov a prajem všetko dobré a veľa chov.úspechov v novom roku.
Tak môj párik (zelené)opäť nakládli vajíčka celkovo 5ks a na moje prekvapenie sú 3 oplodnené
čomu sa moc teším.Tento krát som vôbec nezamienal vajíčka za umelé a celé som to nechal
len na prírodu.Snažil som sa ich čo najmenej vyrušovať tak mi ostáva len dúfať že všetko dobre dopadne.
Zifčiak


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

vladimír pech, 08.01.2015 15:00

 Zdravím vás,
děkuji za odpověd.Některé páry jsem přepároval a u jedněch byla oplozená vajíčka,ale zárodky zahynuli.Ještě nám v záloze mého nejlepšího samečka,který dokončuje přepeření,tak uvidíme. 
 Rozhodně je to nepříjemné,když není ani jedno mládě,ale doufám,že vytrvalostí nějaký odchov udělám.
 Ohledně vápníku,tam problém nebude,mají skořápky,mleté lastury,písek,tak jako po celý rok.Vitanín D,taky podávám.Měl jsem vysokou vlhkost,tu jsem taky snížíl na 50-60%.
Ještě se pokusím koupit dva nové samečky na oživení..Koupil jsem nové samice,ale samec je nositel,tak uvidíme.
 zdravím vás Vladimír Pech 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Texty a fotografie nie je možné šíriť bez súhlasu autora
stránok www.gouldianfinchces.eu