Diskusné fórum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Peter Zifčiak, 19.05.2014 18:55

nechcená znáška

dobrý deň,dnes som chcel pozrieť ako povyrástla mladá amadína a čakalo ma nemilé prekvapenie.V búdke sú 3 nové vajíčka .A to som mal v pláne odstrániť búdku ked mladá vyletí aby už nemali v tomto období vajíčka.Co teraz už to musím nechať tak na prírodu len neviem či to bude dobré pre tie mladé ?že budú v lete .Nebudú mať problémy s preperením atd ?
Dakujem vopred za vaše názory.

s pozravom
Peter Zifčiak


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 22.05.2014 12:42

Dobrý deň,mojim amadinám sa asi málilo jedno mladé (22dní) tak mu teraz robí v búdke
spoločnosť 6 nádejných súrodencov :-) asi to nie je moc bežné či ?!
Mladá vie byť poriadne hlučná ,čo to bude ak ich bude viac :-)

Peter Zifčiak


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Marek Buranský, 22.05.2014 14:18

 zdravím.

pred časom sa tu riešil podobný problém. preto vám skopírujem moju odpoveď: 

Marek Buranský, 24.01.2014 14:19

 Zdravím vás.

 

Búdku odoberám rodičovskému páru cca 3 dni po prvom vyletení mláďat z búdky. Ak sa na noc nevracajú do búdky ani po prvom vyletení, odstavím ju hneď na ďalší deň. Týmto je zaručené, že rodičia nezačnú ďalšiu znášku,  pri inkubácii ktorej by mláďatá prekážali.

 

Ak sa stane, že znáška začne ešte pred vyletením mláďat, vajíčka postupne odoberám, nahrádzam ich neoplodnenými. Po vyletení mláďat počkám cca 3-4 dni, kedy je už prakticky isté, že nebudú prespávať v búdke a rodičom podložím odobratú znášku.

 

Ak sa stane, že mláďatá sa do búdky aj tak vracajú a ešte nie sú samostatné, potom je bohužiaľ len možnosť znášku obetovať v prospech už vyletených mláďat. Je dôležité, aby sa dobre osamostatnili.

 

Viac najdete tu: http://www.gouldianfinches.eu/sk/chov-v-zajati/technologia-chovu/mladata/

 

S pozdravom

 

Marek Buranský 



Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 22.05.2014 16:21

zdravím Vás,samček cez deň sedí na vajíčkach ,mladé je len jedno tak myslím že pri troche štastia to mladé vajíčka nepoškodí .V pondelok 26 by malo vyletiet tak uvidím.
Dakujem za odp.a prajem pekný deň.

Peter Zifčiak


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Texty a fotografie nie je možné šíriť bez súhlasu autora
stránok www.gouldianfinchces.eu