Diskusné fórum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Peter G., 18.10.2012 14:24

Nočne osvetlenie bednovych klietok

mam trosku nesikovne vyriesene nocne osvetlenie v bednovych klietkach. Chcel by som ho niecim nahradit niecim jednoduchych co splny svoj ucel a nieje to hlavne praca pre skuseneho elektrikara!!!Pripadne radu kde podobne osvetlenie kupit. za odpovede vopred dakujem


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Milos Haska, 18.10.2012 23:10

Dobry vecer,
ja osobne pouzivam led diodove pasky, kdy na jednom modulu jsou tri ledky. na celou mistnost mam priblizne sest modulu a napaji je jeden adapter. Packy jsou napajeny na kabel za sebou a na konci je konektor/protikus k adapteru.
Cele to ovladaji casove spinaci hodiny. Jednoduche, efektivni a levne.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Marek Buranský, 18.10.2012 23:35

Zdravím.


Ja mám v chovnom zariadení 2 okruhy, jeden denný a druhy nočný.
Denný okruh slúži na predlžovanie dňa v zimných mesiacoch, teda cez vrchol chovnej sezóny. Osvetlenie spočíva zo svietidiel so studenou bielou farbou. V každom svietidle je 16 diód. Osvetlenie  má výkon 1,6 W a svietivosť vyššiu ako 15 W klasická žiarovka. Tento okruh sa mi zapína ráno o 6.00 a vypína sa o 20 .00.


Nočné osvetlenie tvorí samostatný okruh s vlastným napájaním. Jednotlivé klietky sú osvetlené 1 vysokosvietivou diódou s teplým bielym svetlom, teda svieti trochu do žlta. Tomto osvetlenie sa zapína 1 hodinu pred vypnutím denného okruhu a vypína sa pol hodiny po zapnutí denného okruhu. I keď je nočné svetlo pomerne málo intenzívne voči dennému okruhu, vtáky sa ho naučili vnímať a keď sa zapne vedia, že o hodinu zhasne denné svetlo. Je to pre ne signál na uloženie sa k spánku. Chvíľu síce trvalo, zakiaľ sa naučili tento signál identifikovať, ale teraz je to bez problémov.


Nočné osvetlenie slúži na orientáciu v noci v prípade, že sa vtáky splašia. Nie je však tak intenzívne, aby ich rušilo pri spánku. Je to skoro ako simulácia mesačného svitu.


Marek Buranský



Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter G., 19.10.2012 08:15

Vdaka obom sa odpoved...tie len pasiky su super denne svetlo mam s nimi vyriesene ale asi na nocne musim pouzit tie pasiky ktore su strihatelne  lebo pasiky len 3 alebo dvoma ledkami som nevidel..asi musim viac hladat


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Texty a fotografie nie je možné šíriť bez súhlasu autora
stránok www.gouldianfinchces.eu