Diskusné fórum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Peter Zifčiak, 08.06.2014 16:46

prví úspech

zdravím vás,tak moje prvé mláda sa v týchto dňoch už osamostatňuje.Ale na druhej strane asi znovu sklamanie z vajíčok (5)ktoré pred časom znovu zniesli asi zase nebude nič možno jedno .Už by sa mali liahnuť ale mám taký blbý pocit že zas uhynuli no ešte uvidím.Držte palce.
Peter Zifčiak

prví úspech prví úspech

Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Milos Haska, 08.06.2014 22:38

Dobry vecer,
na prave strane hnizda je videt zbytek hloutku. nejspis doslo k rozbiti vejce a bilek odtekl, zloutek uschnul.
Vajicko opet zcela v pravo, rekl bych ze je tam videt cerveny prstynek, to by znamenalo odumrely zarodek v ranne fazi vyvoje. Ani dalsi vajicka nevypadaji prilis nadejne, urcite bych je zkusil prosvitit led baterkou. A jeste posledni vec, zastlani vajicek sisalem take nevesti nic dobreho. Na ohmat jsou jeste tepla nebo jiz stydnou? Hadal bych ze je rodicovsky par opustil.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Marek Buranský, 09.06.2014 01:28

 Zdravím.

 

Zdá sa, že rodičia túto znášku dosť zanedbali. Ako už písal Miloš, sú prítomné znaky ( rozbité vajíčko, čiastočne zastlaná znáška...), ktoré svedčia o tom, že inkubácia bola sprevádzaná problémami. Počkajte na koniec inkubácie, čo je asi 14-15 dní a ak sa nič nevyliahne, treba znášku odstrániť.

Nepíšete. Či to je neskúsený pár, alebo pár, ktorý kŕmil vyletené mláďatá a súčasne hniezdil. Ak by to bol druhý prípad, potom by to veľa vecí vysvetľovalo.

V každom prípade by som odporúčal tento pár pozorne sledovať a ak sa bude situácia opakovať, bude možno potrebné urobiť nejaký zásah v zmysle zmeny partnerov, alebo sa zamyslieť nad tým, prečo inkubácia nedopadla dobre.

S pozdravom

 

Marek 



Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 09.06.2014 07:06

zdravím,no je to tak ako píšete p.Buranský ten druhý prípad .Samička mala znášku ked bolo ešte mladé v búdke ale sedeli na ních poctivo ale ked  vyletelo mladé tak to začali flákať.znášku začali zakrývať až ked bol termín liahnutia čiže v piatok.Ten žltok to je z piateho vajíčka ktoré tam bolo.Párik sa pekne staral o mladého ten sa práve v pohode osamostatnil.Tomuto páru aj v prvom hniezdení uhynuli 2 mladé pred vyliahnutím ostal len ten jeden .Ale je pravda že som im nedával vitamíny tak asi zato uhynuli zárodky .Co by ste mi odporúčali vigosine a promotor?
Dakujem vám za vaše rady .
Peter Zifčiak


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 09.06.2014 07:15

zdravím Vás,no ten žltok to je z piateho vajíčka ktoré tam bolo.Každý deň som fotil vajíčka cez otvor a vyzerali že rastú v ních mladé na jednom bolo dokonca vidieť ako by už nadobávalo vajíčko lebo v piatok sa už mali začať liahnuť.Máte pravdu samček začal zakrývať znášku tak dnes pozriem tie vajka a potom im odoberiem búdku a vrátim ju v oktobri.
Dakujem za Vaše postrehy.
Peter Zifčiak


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 09.06.2014 14:49

zdravím Vás Miloš,tak ste mal pravdu 3vajíčka boli neoplodnené a jeden zárodok uhynul v začiatku.Momentálne robím nové chov.boxy takže tam budú búdky prístupné a budem môcť zamienať vajíčka a kontrolovať ich aby sa nestalo čo teraz že som čakal že sa každú chvílu niečo vyliahne a pritom boli v.neoplodnené.
Peter Zifčiak



Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 09.06.2014 19:55

zdravím už to asi preháňam ale ešte jedna vec,Dnes som amadinám zobral búdku aj s neuspešnou znáškou ale to by nič nebolo ked zniesli 6ks vajíčok tak sa mi to videlo veľa a preto som im jedno zobral a dal som ho do vonkajšej voliery do hniezda kanárikom(za to ma asi nepochválite )ale dnes ked som im zrušil tú búdku tak teraz večer som pozrel do hniezda kanárikom a čo nevidím práve vyliahnutá amadína.Keby som nezobral tú búdku tak som im ho tam mohol vložit ale čo už teraz nebudem špekulovať tak verím že ho kanáriky vychovajú ako svoje.
Peter Zifčiak


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Milos Haska, 09.06.2014 23:45

Dobry vecer,
muzu Vas uklidnit ve smyslu zklamani z odstranene budky. Rodice by se o vylihnute mlade nestarali. Snusku definitivne opustili a venuji se pouze vyletlemu mladeti.
Bohuzel Vam seberu iluzi o tom ze by kanari dokrmili guldu. Kanari maji zcela jine potravinove navyky a ty gulda neustoji. Tim spis prave vylihla. Ac je to krute, davam ptaceti tyden a to je i moc. Na druhou stranu priroda je nevyspitatelna....
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 14.06.2014 20:17

Zdravím vás,mojej prvej amadíne sa darí už sa osamostatnila a začínajú jej šibkať farebné pierka.Ten môj párik  strašné túži po potomstve potom čo  mali neúsešnú znášku 6 vajíčok a po odstránení búdky po pár dňoch asi po troch zniesla  samička vajíčko na zem.Tak som im vrátil búdku.
Peter Zifčiak


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Marek Buranský, 15.06.2014 16:08

 Zdravím.

 

Ešte raz gratulujem k prvému odchovu. To že mláďa sa už osamostatňuje je úspech a verím, že ich bude ešte veľa.

 

To, že ste dali rodičovskému páru búdku znovu je správny krok. Ak je  pár v intenzívnom toku a nemajú búdku, alebo inú možnosť, kde zahniezdiť, tak proste bude samička znášať vajíčka na dno búdky, alebo do krmiva. Je dobre niektoré veci ponechať čisto na prírodu. Ak vtáky chcú hniezdiť, nech hniezdia. Samozrejme držal by som sa zásady, že maximálne 3 znášky za sezónu, najmä ak je to mladý párik.

 

Po osamostatnení, zvyčajne stačí 14 dní samostatné mláďa(tá) oddeľte do klietky, ktorá je pre ne určená a podávajte vaječnú zmes, aspoň priemyselnú až do preperenia. Je však potrebné dbať, aby vtáky nestučneli.

 

Tak dajte vedieť, ako sa darí.

 

S pozdravom

 

Marek 



Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 17.06.2014 09:39

Zdravím Vás
Dakujem za povzbudivé slová a určite dám vedieť ako sa darí.
Peter


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 29.09.2014 20:03




Zdravím Vás,tak tu je môj prví samček už takmer celý vyfarbený už len hlavička.
Peter


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Texty a fotografie nie je možné šíriť bez súhlasu autora
stránok www.gouldianfinchces.eu