Diskusné fórum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Andrej Holka, 10.10.2012 20:31

Riasy v napajackach

Zdravim,
Chcel som sa spytat, ci nemate skusenosti s nejakym pripravkom na odstranovanie rias z napajaciek. Hlavne v letnom obdobi rastu ako dive a manualne cistenie je casovo narocne a neodstrani ich uplne. Strasne moc roboty, pokial clovek chova pary jednotlivo v klietkach. Vdaka za odpoved. S pozdravom Andrej.


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Milos Haska, 10.10.2012 20:58

Dobry vecer,
chovam ptaky v klecich jiz nekolik roku, ale problem s rasami (takove to zelene v krajich kam se neda poradne dostat) se mi objevi v letnich mesicich ve venkovnich volierach.
Pomaha mi proti tomu odmocit v octove vode pro rozpusteni vodniho kamene a mechanicke ocisteni. Jinak pravidelna vymena vody je v tomto smeru dulezita soucasne s kazdodennim ocistenim napajecek. Pouzivam za timto ucelem stetku na cisteni lahvi.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
htp://smidla.eu


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Marek Buranský, 10.10.2012 23:45

Zdravím vás.

Čo sa týka rias, alebo rôznych povlakov v napájačkách, tak existuje pravdepodobne len jedna rada a to je dodržiavanie hygieny. Nemyslím tým , že by ste ju nedodržiavali, len je potrebné zistiť interval, po akom sa riasy, či povlaky objavia a v dostatočnom predstihu zasiahnuť.

Zásah spočíva v dezinfekcii, a to buď namočím napájačiek do nejakého chlórového prípravku (savo...), alebo použiť na dezinfekciu neriedený ocot, alebo iný prípravok.

Ale skôr ako zásah by som odporúčal prevenciu, ktorá spočíva v okysľovaní vody nejakým vhodným prípravkom ( napr. acidomid, alebo jablčný ocot...).

Povlaky na napájačkách by som asi nepodceňoval, keďže sa na nich môžu namnožiť baktérie, alebo kvasinky.

Marek Buranský



Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Miroslav Chomjak, 11.10.2012 19:48

 Pekny vecer,

co sa tyka rias, vsetko popisali kolegovia vysie

ja osobne kazdy tyzden dezinfikujem napajacky SAVOM s dokladnym oplachnutim, / na uzke nepristupne miesta pouzivam vatove tycinky do ucha /

pouzivanim Acidomid E a v neposlednom rade kazdenna vymena vody a cistenie napajaciek, v lete aj viac krat do dna pokial je to v silach chovatela, sa da tomuto v urcitej miere vyhnut 

co sa tyka zoohygieny nepouzivam napajacky dlhsie ako jeden rok, po tomto obdobi stare vyhadzujem a do novej chovnej sezony vstupujem s uz novymi 

prajem vela uspechov s riasami a v chovatelstve!

S pozdravom  
 Miroslav


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Andrej Holka, 15.10.2012 13:43

Dobry den,
dakujem Vam vsetkym za rady, pouzivam acidomid, aj umyvam napajacky. Teraz to teda doplnim o to vydezinfikovanie v save a budem venovat vacsiu pozornost ich hygiene.

S pozdravom Andrej.


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Texty a fotografie nie je možné šíriť bez súhlasu autora
stránok www.gouldianfinchces.eu