Diskusné fórum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Miroslav Chomjak, 29.07.2012 15:06

Senegalske proso a jeho skrmovanie

 Dobry den!,

tato tema uz bola vela krat rozoberana, dost sa o nej popisalo ale aj navzdory tomu som sa rozhodol ju predlozit na diskusne forum opat

podavanie samotneho senegalskeho prosa a jeho nasledna kvalita je sama o sebe diskutabilna a pri tom to by som sa chcel zastavit a poznat nazory roznych chovatelov na danu problematiku

tak ako je strana chovatelov proti jeho skrmovaniu tak je aj strana opacna, ktora si  nevie predstavit uspesny odchov bez tejto komodity vo svojich odchovoch AG

sam sa priklanam k jednej ak k druhej skupine avsak skor inkliminujem k tej druhej teda skrmovat a predkladat ho vtakom, tu sa vsak vynara otazka: skrmovat ho v suchom, naklicenom alebo len macanom stave? ake mate skusenosti s jeho dezinfekciou pomocou pripravku AVICLENS ? a nasledne stav vtakov pri jeho dlhodobom pouzivani ?

samostatna kapitola je senegalske proso v mliecnej zrelosti kde to pekne opisuje aj sam zakladatel tejto stranky a preto by som sa skor zameral na vyssie uvedene otazky a temu suche senegalske proso 

prajem peknu nedelu a tesim sa na prispevky !

M. Chomjak


0

Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Milos Haska, 01.08.2012 22:36

Dobry vecer,
ja osobne podavam senegalske proso vlastnorucne vypestovane, nebo od sveho kamarada. Podle toho komu se podari lepsi uroda tak si to tak nejak doplnujeme aby nam vyslo na celou zimu a do dalsi sklizne.
Zasadne nepodavam macene ani nijak podobne upravovane. At jsem delal co jsem delal, vzdy se mi zdalo ze voda kysne a zacinaji se vni mnozit svinstva.
Podavam zasadne suche a to v celem klasu. letos se pokusim odchytnout tu spravnou voskovou zralost a vymamit na moji zene kousek mista v mrazaku, abych mel do chovne sezony.
Jak se mi postesti, pripojim sem fotografii meho maleho policka, letos to vypada na nadhernou urodu.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Dusan Kuko, 26.02.2018 11:41

 Koľko kilogramov prosa vysielate, a na akú plochu približne aby to nebolo moc husto alebo riedko zasiate?


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Texty a fotografie nie je možné šíriť bez súhlasu autora
stránok www.gouldianfinchces.eu