Diskusné fórum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

Tony Svatek, 14.01.2015 19:39

Snad jsem se také dočkal.

 Zdravím všechny chovatele AG tohoto super fóra, kde začátečník jako jsem i já nalezne drahocenné informace o chovu AG a to především díky panu Buranskému začež mu patří velké díky. Po AG jsem toužil mnoho let a teprve loni na podzim jsem si pořídil dva párečky AG. Zhotovil jsem si klec kredencového tipu i s rošty dle rad a zkušeností chovatelů tohoto fóra. Klec je zhotovena s možností rozdělení na dvě samostatné klece.                                                 První snůška dopadla nezdarem a to proto, že jsem nechal oba páry pohromadě a po snůšce jedné samičky začala do stejné budky nést i druhá a celkem v budce bylo 13 vajíček tak jsem ponechal 5 vajíček z čhož se vylíhly tři mladé, ale nějak se páry nedohodly a mladé vyhazovaly.                                                                                              
      Po rozdělení jsem ponechal budku jen u jednoho párečku kde samička když snesla páté vajíčko tak jsem je vrátil zpět do budky a samička zasedla a když jsem pak kontroloval snůšku měla v budce už 10 vajíček, tak jsem opět ponechal pět vajíček. Během inkubace se stalo že třikrát samice přez noc vajíčka nezahřívala, tak jsem si říkal že s tohoto zase nic nebude ale včra se vylíhly dvě mladé a jedo vajíčko s mládětem bylo rozbité. Pozitivní je i když není ještě vyhráno, že oba rodiče krmí, tak snad se dočkám.
     Tony


 

Snad jsem se také dočkal.Snad jsem se také dočkal.Snad jsem se také dočkal.Snad jsem se také dočkal.

Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 14.01.2015 21:12

Zdravím Vás,tiež som začal s chovom len na jar s jedným párom .Podarilo sa mi odchovať len jedno mladé.Potom sam začal  zimnú sezonu no bolo to jedno sklamanie za druhým 2x po sebe mali 6neoplodnených vajíčok ale konečne som sa dočkal a samička sedí na 5vajíčkach a z toho sú 3 oplodnené a koncom týždňa by sa mali vyliahnuť.Druhý pár modrá mutácia majú za sebou tiež 2x neoplodňenú znášku tak uvidím čo bude nasledovať.Tak si presne viem predstaviť aké máte pocity ked Vám čvirikajú mladé vtáčiky v búdke.Držím palce .
Peter


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Tony Svatek, 14.01.2015 21:43

Peter díky moc za podporu. Samozřejmě vaše příspěvky mám zmapované, diskuzní fórum otvírám a čtu každý den a jsem moc rád a oceňuji jak se zde každý snaží svými zkušenostmi a radami pomoci druhým. Akorát tu vzájemnou harmonii  páru člověk moc ovlivnit nemůže jinak když se budeme držet rad zkušených chovatelů a vytvoříme dobré podmínky pro chov tak to snad pro radost půjde i nám.
  Tony 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 19.01.2015 12:31

Zdravím Vás Tony,tak som sa aj dočkal a dnes prišli na svet 3 drobci :-)
Sú to dobrý rodičia tak viem že ich v pohode odchovajú.Držím aj Vám palce aby
všetko úspešne odchovali.
Peter


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Tony Svatek, 20.01.2015 08:00

 Zdravím, gratuluji a držím palce. U mě v zatím pohodě akorát se mě zdá že sameček dosti napadá samičku a většinu starostlivosti o mladé přebírá na sebe, ale přes noc je v budce samička, mladé vypadají spokojené takže vše OK.
S pozdravem Tony 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 01.02.2015 12:33

Zdravím Vás,dnes som našiel jedno vtáčatko uhynuté :-(Malo 14 dní. Prišlo na svet ako tretie posledné tak bolo trochu menšie .(nezamienal som vajíčka aby som ich vôbec nestresoval )V hrvole malo trošku prosa tak si nemyslím že uhynulo od hladu tak neviem.
Peter

 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Tony Svatek, 02.02.2015 08:36

 To je mrzuté, ale v tomto případě přírodě nepomůžeme. U mě zatím dobrá už jsou opeřené a věřim že tento týden vylétnou (ale stále není ještě vyhráno).
S pozdravem Tony 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 02.02.2015 19:52

zdravím,no veru čo už ?to je príroda.Toto sú moji krpci dnes:-)

Peter


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Tony Svatek, 08.02.2015 10:32

 Tak v pátek poprvé malé amadinky vylétly z budky, rodiče se o ně vzorně starají. Tak snad to vyjde.


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 08.02.2015 11:25


Zdravím Vás Tony,gratulujem k úspechu.Ja som dnes opäť našiel uhynuté mláda už takmer operené neviem prečo uhynuli už dve ,ostalo mi jedno tak dúfam že to my aspom to vyletí.
Peter


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Tony Svatek, 09.02.2015 12:34

 Já děkuji, ale problém u vás je mrzutý snad alespoň to jedno vydrží a udělá vám radost. Držím palce.
Tony 


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Milos Haska, 09.02.2015 21:08

Dobry vecer,
nechci malovat certa na zed, ale doufat je trochu malo nemyslite? Urcite by bylo dobre se zamyslet nad tim proc se to satlo. V prvni rade prohlednout mlade. Pokud melo neco ve volatku, nebylo vyzable, prohlednete prsa.
Zkontrolujte zapach v budce. Plisne jsou velmi jasne citit a pripadne dalsi problemy take. Kvalita krmeni a zdravotni stav rodicovskeho paru jdou hned v zapeti.
Problemy muzou pramenit z mnoha dalsich pricin.
S pozdravem Smidla
miloshaska@seznam.cz
http://smidla.eu


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 10.02.2015 10:17


Zdravím,no dnes mi uhynulo aj posledné 3 mláda.Prezrel som ho a malo prázdny hrvol.Nechápem prečo ho nenakrmily?Modré amadíny zniesli vajíčko aj napriek tomu že samec vôbec nevyzerá že je v toku tak myslím že ani z toho nič nebude:-(
Peter


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Milos Haska, 10.02.2015 17:09

Dobry den,
muze byt vice pricin proc rodice nekrmi sva mladata, ja napisu jednu zkusenost.
Od Marka jsem si poridil dva pary modrych guld. Az ptaci dospeli byli rozparovani. Oplozenost stoprocentni u obou paru, lihnivost take, ale zadny par nekrmil mladata. Ostatni guldy odchovavali ve vedlejsich klecich za stejnych podminek jako meli modre.
S Markem jsme to nescetnekrat probirali az jsem dosel k zaveru: ptaci u neho byli odchovavani po nekolik generaci. Za tu dobu si vytvorili pevne navyky. Pokud jsem nedodrzel jeho technologii chovu, nemel jsem sanci odchovat. Postupnym vylucovanim jsem zjistil ze ptakum chybi domaci vajecna michanice. Jakmile ji dostali, vyvedli mlade.
Je klidne mozne, ze zkratka ptaci meli neceho nedostatek. neco co povazuji za nezbytne k vyvedeni mladych. A je take mozne ze pricina je uplne jina. Ale to je chvoatelstvi, badat a hledat.
S pozdravem Smidla
miloshaska@seznam.cz
http://smidla.eu


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Peter Zifčiak, 10.02.2015 23:01



Dobrý deň,p.Haška dakujem Vám za radi aj všetkým ktorý sa snažia pomôcť.Dakujem
Peter


Pre vloženie nového príspevku musíte byť prihlásený.

Texty a fotografie nie je možné šíriť bez súhlasu autora
stránok www.gouldianfinchces.eu