Gouldian finch forum - gouldianfinches.eu

gouldianfinches.eu rss RSS

vladimír pech, 16.01.2014 23:40

Mřížky nebo papír na dno klece?

 Dobrý den,
já používám tvrdý papír,z kterého se vyrábějí obaly na potraviny,tedy jeho spodní stranu
,která je křídově bílá.Papír ptáci necupují a ani se nekroutí pod koupelničkama vlivem vlhkosti.
Papír měním u párů každý druhý víkend a v klecích s více ptáky každý víkend.
 Mřížky si chci pořídit,ale myslím si,že velké množství trusu se bude stejně držet na
některých drátech a v tom mi to nepřipadá zase tak výhodné proti klasickému papíru.
Napište,máte li zkušenosti s mřížkami.

Zdravím vás Vladimír Pech  


To insert a new contribution to be logged.

Milos Haska, 18.01.2014 12:48

Dobry den,
ja osobne pouzivam papir ktery se puvodne vyuziva ve zdravotnictvi. Ma svetle zelenou barvu a nebo bilou. Ja pouzivam tu zelenou, prijde mi to prirozenejsi.
Mrizky nemam, ale pokud budu nechavat delat nove klece, jiz na ne budu pamatovat. Jejich hlavni vyhodu vidim v tom ze se ptaci nedostanou k zrni potrisnenemu trusem. Cisteni mrizek bude jiste pracnejsi nez smotat a vyhodit papir, ale svoje opodstatneni to jiste ma. papir nadale zustane na dne supliku a bude usnadnovat cisteni supliku samotneho.
S pozdravem Smidla
smidla@smidla.eu
http://smidla.eu


To insert a new contribution to be logged.

Marek Buranský, 18.01.2014 15:08

 zdravim.

aby som sem nemusel kopirovat cely clanok, necham odkaz na pdf subor. je to moj clanok zverejneny v novej exote, kde popisujem, preco v chovoch pouzivat rosty. v kazdom pripade vsak som za ich pouzivanie.

s pozdravom

marek buransky

http://www.gouldianfinches.eu/sk/clanky/0/0/preco-v-chovoch-pouzivat-rosty/ 


To insert a new contribution to be logged.

Marek Buranský, 18.01.2014 15:10

To insert a new contribution to be logged.

vladimír pech, 18.01.2014 20:46

  zdravím,
mřížky se špatně mijí,tak jsem pořídil dvojnásobný počet kusů.špinavé dám odmočit po vyjmutí z klece a vsadím čisté. Na příště již budu mít umyté a bude to rychlá výměna .
Zítra je tam dávám poprvé.
 Zdravím vás
Vladimír Pech 


To insert a new contribution to be logged.

Miroslav Chomjak, 01.02.2014 11:45

 Dobry den,

vo svojom chove pouzivam mriezky uz druhym rokom a nemozem si ich vynachvalit

nielenze brania vtakom v pristupe k znecistenemu krmivu, ale taktiez mierna znecistenie a vyrenie prachu v okoli klietky

mriezky cistim kazdy tyzden skrabkou / v klietkach  nehniezdacich vtakov / a raz do mesiaca robim kompletnu ocistu s dezinfekciou, tym sa mi nestava, ze sa na mriezkach zachytava vacsie mnozstvo trusu a nevznikaju tzv. pyramidy :)

do suflikov sa v mojom chove vyborne osvedcil vrubkovany karton

prajem prijemny chov
s pozdravom

Miroslav 


To insert a new contribution to be logged.

Texts and photographs are covered by copyright of author
this website www.gouldianfinchces.eu